استاد مسعود سواری

معرفی استاد مسعود سواری
متولد شهر رشت سال 1359آغاز ورزش نزد استاد علی سواری سال 1366
قهرمان المپیاد جهانی رزمی روسیه  سال 1389قهرمان مسابقات استانی تکواندو سال1372
کمربند مشکی دان 5 فدراسیون رزمی سال 1382کمربند مشکی فدراسیون تکواندو سال 1375
داور A بین المللی فدراسیون رزمی سال 1389داورد درجه 3 فدراسیون همگانی سال 1377
 مربی A بین المللی فدراسیون رزمی سال 1389مربی درجه 3 فدراسیون همگانی سال 1377

 برگزار کننده 163 مراسم ورزشی رزمی در سطح

استان ، کشور و بین الملل

شروع مدیریت ورزش بنیانگذار

سبک ورزش رزمی در استان گیلان  سال 1377

 کارشناس مدیریت تربیت بدنی و علوم ورزشینویسنده و مؤلف کتابهای ورزش رزمی

برگزاری فستیوال بدون مجوز در گیلان

on سه شنبه, 03 فروردين 1395. منتشر شده در اطلاعیه

برگزاری فستیوال بدون مجوز در گیلان
برگزاری فستیوال بدون مجوز در گیلان

 

 

 

 

 

برگزاری فستیوال بدون مجوز در گیلان مورد بررسی قرار می‌گیرد

 

به گزارش تسنیم : مسئول کمیته برگزاری مسابقات و لیگ و فستیوال هیئت ورزش‌های رزمی استان گیلان گفت: هر رقابت را نمی‌توانب فستیوال نامید و مسئولان برگزاری این‌گونه مراسمات باید با مطالعات و تحقیق بیشترچنین مراسمات ورزشی را برگزار کنند.

مسعود سواری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت، اظهار داشت: موج ایجاد شده در استان گیلان جهت برگزاری مراسم نمادین به اسم فستیوال ورزشی دید مردم به این گونه مراسمات را تغییر می‌دهد و مردم و ورزشکاران دید مثبت خود را به فستیوال از دست می‌دهند و این به ضرر جامعه ورزشی تمام می‌شود.

مسئول کمیته برگزاری مسابقات و لیگ و فستیوال هیئت ورزش‌های رزمی استان گیلان به فستیوال‌های برگزار شده اخیر در استان گیلان اشاره کرد و گفت: این سری مسابقات که با همکاری بعضی افراد پشت پرده اجرا شده و بیشتر جنبه نمادین داشت، سؤالات زیادی را در ذهن عموم مردم، ورزشکاران و به‌ویژه مسئولانی که برگزاری چندین دوره فستیوال را در کارنامه خود دارند، به‌وجود می‌آورد.

وی با اشاره به آیین‌نامه فدراسیون تکواندو افزود: در فدراسیون تکواندو یک رشته تکواندو پومسه وجود دارد حال یک فستیوال در استان گیلان بدون داشتن مجوز از مسئولان ورزشی برگزار شد و در اذهان عمومی به اسم فستیوال تکواندو معرفی شد که از نظر اساس‌نامه فدراسیون تکواندو خلاف است.

سواری با بیان به اینکه فستیوال ورزشی به مجموعه‌ای از نمایش چندین رشته یا سبک ورزشی گفته می‌شود، افزود: هدف این گونه رقابت‌ها این است که اعضای رشته‌ها یا سبک‌ها در کنار هم جمع شوند تا همبستگی خود را به همگان نشان دهند و بگویند که در عین جدا بودن اسم‌ها و حرکات ورزشی، جامعه این رشته‌ها و سبک‌ها از همبستگی بالایی برخوردار است، اما برگزاری به اصطلاح فستیوالی به نام تکواندو در حالی که رشته تکواندو از چند سبک و رشته تشکیل نشد، باعث ایجاد تفرقه بین جامعه تکواندو می‌شود و تمام زحمات فدراسیون تکواندو جمهوری اسلامی ایران را برای یکی کردن سبک‌های متعدد تکواندو زیر سؤال می‌برد و یا بهتر بگوییم که بر باد می‌دهد.

وی افزود: فستیوال باید در بین سبک‌هایی برگزار شود که از یک خانواده باشد و برگزاری رقابتی که فقط در 2 ساعت برگزار شد و در آن از رشته‌های ورزشی دعوت شد که هیچ وجه اشتراکی باهم ندارند آیین‌نامه فستیوال ورزشی در فدراسیون ورزش‌های رزمی را زیر سؤال می‌برد و تلاش مسئولانی که 6 دوره فستیوال جهانی ورزش‌های رزمی را در کیش به میزبانی ایران برگزار کردند بر باد می‌دهد و با تغییر در دید مردم نسبت به فستیوال‌های ورزشی عملکرد مسئولان برگزاری فستیوال در کشور را کمرنگ می‌کنند.

این مقام مسئول تصریح کرد: برگزاری این رقابت بدون داشتن مجوزی از مسئولان ورزشی ارشد استان، جامعه هیئت ورزش‌های رزمی را بر آن داشت که نسبت به برگزاری این رقابت‌ها عکس‌العمل نشان دهند و در یک روز قبل از برگزاری رقابت به حراست اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان نامه تخلف در برگزاری رقابتی بدون مجوز را ارائه دادند.

وی با اشاره به اینکه نداشتن مجوز به معنی سرپیچی از قوانین ادارات کل ورزش و جوان و به تبع آن فدراسیون‌های ورزشی است، گفت: حضور کادر فنی، پزشکی، حراست و دیگر عوامل اجرایی یک رقابت با داشتن مجوز امکان‌پذیر است.

سواری خاطرنشان کرد: مراسمی که مجوز نداشته باشد کادر پزشکی از طرف اداره کل حضور پیدا نمی‌کند، پس زمانی که اتفاقی برای ورزشکاری رخ دهد پزشکان تأئید شده اداره کل ورزش و جوانان برای مداوا و پیشگیری صدمه بیشتر در مراسم حضور ندارند.

این فعال ورزشی تصریح کرد: مسئولان ورزشی با حضور خود در مراسمات مختلف علاوه بر احترام به برگزارکنندگان مراسم، آن را تأئید می‌کنند ولی این داشتن مجوز از مراجع مربوطه است که به آن مراسم رسمیت می‌بخشد.

وی با اشاره به برگزاری رقابت‌هایی که تنها عنوان فستیوال را در بنرهای تبلیغاتی خود دارند، گفت: فستیوال تعریف خاص خود را دارد و هر رقابت را نمی‌توان فستیوال نامید.

سواری با ابراز تأسف درباره برگزاری مراسماتی که تنها واژه فستیوال را یدک می‌کشند، گفت: مسئولان برگزاری این‌گونه مراسمات باید با مطالعات و تحقیق بیشتر اینچنین مراسمات ورزشی را برگزار کنند چون از تخصص کافی برخوردار نیستند.

وی تأکید کرد: واژه‌هایی مثل المپیک، المپیاد، جشنواره، فستیوال، مسابقه، هنرهای رزمی تعاریف تفکیک شده از هم دارند و این عزیزان تعریف درستی از فستیوال‌های ورزشی ندارند که اینچنین مراسماتی برگزار می‌کنند.

 

 

 

نظر دهید

شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.

دفاتر جهانی ما

دفتر سبک فول کیک بوکسینگ استان گیلان در شهرستان رشت قراردارد لطفاً برای اطلاعات بیشتر به قسمت تماس مراجعه کنید  ...

با ما در تماس باشید

نظر کاربران

 • علی

  موفق باشید استاد سواری عزیز
 • امیر

  اقا موفق باشی
 • علی مرادی

  استاد سواری موفق و سربلند باشید
 • رضا چرخنده

  مطالب خوبی تو سایت هست موفق باشید
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4